Gdzie są najładniejsze plaże na Dominikanie?

Chcesz spędzić rajskie wakacje na plaży i kąpiąc się w doskonałej, lazurowej wodzie? Wybierz Dominikanę! Ta perełka Karaibów zachęca do przyjazdu turystów z całego świata i to przez cały rok.

Na Dominikanie rozciągają się najpiękniejsze plaże, a ich różnorodność jest tak duża, że każdy znajdzie tu swój mały zakątek. Niektóre z nich to dzikie obszary, nietknięte ludzką ręką, a inne to prawdziwe turystyczne mekki.

Gdzie szukać idealnej plaży na Dominikanie dla siebie?

Wybrzeżny krajobraz Dominikany – plaże dla każdego

Rozległe, piaszczyste plaże z dala od cywilizacji i wielkich kurortów to świetna opcja dla tych, którzy wolą kameralną atmosferę z dala od turystycznego gwaru. Jeśli jednak stawiasz przede wszystkim na komfort i ofertę all inclusive, plaże luksusowych hoteli na pewno przypadną ci do gustu.

Co istotne, niemal całe wybrzeże Dominikany wykończone jest piaszczystymi obszarami łączącymi się z przejrzystą wodą o niezapomnianej, lazurowej barwie. Jeśli kuszą cię dominikańskie plaże, ale lubisz wypoczywać aktywnie – możesz wędrować między nimi, poznając krajobraz wyspy od każdej strony.

Niektóre z nich pokryte będą rozkosznie miękkim piaskiem, inne tworzą bardziej kamienisty krajobraz. Stąd już blisko do malowniczych raf koralowych i podwodnego raju dla miłośników odkrywania morskich głębin. Każda z plaż na Dominikanie ma swój niepowtarzalny klimat.

Bávaro Beach w regionie Punta Cana

Cieszy się ogromną popularnością, głównie z względu na zachwycające widoki i rozwiniętą infrastrukturę turystyczną. To najczęściej wybierany cel, jeśli chodzi o wakacje all inclusive na Dominikanie. Brzeg Bávaro Beach porastają palmy, dlatego można się tu poczuć wyjątkowo tropikalnie. Poza złotą opalenizną zyskasz tu także okazję do trenowania różnych typów sportów wodnych. To nie tylko oferta windsurfingowa, ale również bardziej nietypowe dyscypliny, jak parasailing.

Plaża Bávaro Beach rozciąga się w południowo-wschodniej części wyspy Haiti. Ma długość kilku kilometrów – możesz więc odnieść wrażenie, nie widać jej końca. Poza luksusowymi kurortami znajdziesz tu także mniejsze hotele czy ośrodki oferujące domki na wynajem.

Sailboat moored at shore of tropical Bavaro beach in Sargasso sea, Punta Cana, Dominican Republic
Mariusz Świtulski / stock.adobe.com

Playa Rincón

Jedną z plaż, które są uznawane są najpiękniejsze na Dominikanie, a także za prawdziwą perełkę całych Karaibów jest Playa Rincón. Znajduje się ona na półwyspie Samana w odległości pół godziny jazdy samochodem od miasteczka Las Galeras.

Playa Rincón pojawia się w wielu rankingach dotyczących najpiękniejszych plaż świata i zajmuje w nich wysokie miejsca. Playa Rincón jest dosyć duża i długa, gdyż połacie białego piasku rozciągają się na długości ponad 3 km.

Turystom, którzy po raz pierwszy trafiają na plażę, może się wydawać, że jest ona bezkresna i nie ma końca. Zapewnia wspaniałe widoki, turkusową wodę, mnóstwo palm dla osób marzących o leżeniu pod palmami przez całe wakacje.

Plaża posiada dosyć dobrą infrastrukturę, między innymi parking dla turystów, restauracje oraz sporo stoisk z ulicznym jedzeniem. Można więc podczas plażowania nie tylko naładować akumulatory, ale również spróbować przysmaków lokalnej kuchni.

Jeśli szukasz plaży, która jest kwintesencją wakacyjnego wypoczynku w raju. Playa Rincón z pewnością będzie idealnym pomysłem na wakacje marzeń.

Playa Rincon beach Dominican republic aerial shot from drone
aleonovs / stock.adobe.com